Toužíte po romantice? Chcete vašemu vztahu dodat potřebnou energii a cítit lásku ve vzduchu? Romantický výlet je to pravé, čím můžete svou drahou polovičku příjemně překvapit. 

Užít si romantické chvilky můžete na Levandulovém statku v Bezděkově nedaleko vesničky Úsov v Olomouckém kraji. Tady se vám totiž hlava zaručeně roztočí. I kousek od domova v naší zemi si budete připadat jako byste se ocitli ve francouzském Provence.

Tip: Pokud si chcete prohlédnout levandulová políčka v tom největším rozkvětu, zavítejte sem v období od konce června do poloviny července.

Na Levandulovém statku je toho hodně k vidění, ochutnávání a poznávání 
Vyrazte si na procházku po Levandulové stezce. Nohy vás z procházky bolet nebudou, stezka je dlouhá asi 1,5 km, zato nabízí nádherné výhledy na levandulová pole a okolí.

Vycházku můžete zakončit v občerstvení u políček nebo piknikem v trávě. Kdo ví, jestli se v piknikovém koši neukrývá kromě výborného jídla i nějaké další překvapení? Co takhle párová trička nebo zásnubní prsten? Potisk triček jako vzpomínka na takový krásný romantický výlet určitě stojí za zvážení! 

Po předchozí domluvě je možné uvolnit tělo i mysl uprostřed levandulových polí prostřednictvím jógy. Stačí se objednat a dorazit na podvečerní hodinu. 

Dalším způsobem, jak dát odpočinout tělu i mysli, je levandulová masáž na čerstvém vzduchu. K masážím se používá olej vydestilovaný přímo na statku a uvidíte, že budete odcházet zklidnění a pozitivně naladění. Masáž byste rozhodně měli zařadit k aktivitám, které tady vyzkoušíte. 

Možná, že vás navnadí k navštívení fialového obchůdku, kde si můžete zakoupit různé levandulové produkty. Třeba i levandulový olej. To pak budete moct zkoušet masáže v levandulovém duchu s partnerem i u vás doma. 

Pokud patříte ke zvídavým párům, určitě vás potěší možnost komentované prohlídky, návštěva levandulové expozice nebo destilerie, kde dochází k výrobě olejů a květových vod nebo levandulová expozice.

Tip: Patříte taky tak trochu mezi dobrodruhy? Doporučujeme strávit noc ve stanu nad statkem, s krásným výhledem a absolutním tichem. Nic víc romantického už snad ani neexistuje.

Říct si ANO v Levandulovém poli? 
I to je možné. Levandulová políčka jsou vhodná i pro oslavy lásky. Kromě samotného obřadu je možné zajistit také hostinu nebo focení. Svatební fotky z levandulových polí jsou opravdu originální a romantické.

Budete-li mít zájem potvrdit svou lásku právě tady, je třeba zvolit si termín, zjistit dostupnost na matrice a na statku. Po domluvě je třeba koupit si na e-shopu svatební poukaz.

Není to jenom o levanduli 
Statek má sice přízvisko levandulový už ve svém názvu. Není to ale jenom o levanduli. Na statku se pěstuje ovoce, zelenina i další bylinka jako máta, měsíček, meduňka nebo chrpa. 

A jako na každém správném statku zde můžete narazit také na zvířata, hlavně na ovečky, které ekologicky spásají trávu z levandulových polí. 

Výlety po okolí
V případě, že jste si už dosyta užili návštěvu Levandulového statku, dovolíme si přidat ještě nějaké další tipy na výlety v okolí. Patří mezi ně například: 

  • Hrad Bouzov 
  • Zámek Velké Losiny 
  • Rozhledna Suchý Vrch 
  • Levandulová kavárna v Zábřehu 
  • Levandulové bistro v Olomouci a další 

O levanduli 
Levandule, lidově také dulenka, si získá srdce každého, kdo má rád letní, intenzivní vůně. Když zavřete oči a přičichnete, máte opravdu pocit, že jste se přenesli někam do Středomoří. 

Sušená levandule krásně provoní prádelník nebo koupelnu. Využívá se také v kuchyni a má afrodiziakální účinky. Což možná vysvětluje romantickou náladu, která vás na statku nemine. 

Levandule má velmi příznivé účinky na lidské tělo. Příznivě působí na nervový systém, zmírňuje podrážděnost, pomáhá při nespavosti a tiší bolesti hlavy a migrény. Používá se také jako podpora při léčbě kašle nebo trávicích obtíží. 

Naše babičky levanduli také používaly jako repelent proti hmyzu a jako prostředek na odpuzování molů.